مسابقات دستجات آزاد کشوری(تهران) اسکیت هنری از زبان اکبر محمود زاده مربی سایمان تبریز

به گزارش مجتمع تفریحی ورزشی سایمان، در راستای افتخارآفرینی اسکیت هنری سایمان تبریز؛ در مسابقات دستجات آزاد کشوری(تهران) با اکبر محمود زاده، مربی جوان و خوش ذوق اسکیت کشورمان به گفتگو نشستیم.

وی در خصوص آمادگی و تمرین بازیکنان اعزامی به این دسته از مسابقات اذعان داشت: از ابتدای فروردین ماه سال جاری کار با این بازیکنان را آغاز کردم که از ابتدا اسکیت باز هم نبودند. مدت سه ماه با آنها روال معمول اسکیت را داشتیم تا قواعد را به آنها بیاموزم. بعد از ماه سوم کار را تخصصی ادامه دادم و آموزش و تمرینات سفت و سخت را به کار بستیم. این تمرینات تا ۲۴ بهمن ماه سال جاری به طول انجامید و سپس در تاریخ ۲۵ بهمن ماه به مسابقات اعزام شدیم. از نظر بنده با این زمان کمی که روی بازیکنان کار شد، نتایج و عناوینی که کسب کردیم، عالی است. سطح مسابقات بالا بود و حریفان قَدَری داشتیم؛ لیکن مدد الهی و آموزش و تمرینات جدی و سختگیرانه به بار نشست و مزد زحمات را گرفتیم.

وی در ادامه با خرسندی و رضایت از شاگردانش به نتایج این دوره از مسابقات دستجات آزاد کشوری اسکیت هنری اشاره نموده و گفت: این مسابقات در دو بخش آقایان و بانوان
از اقصی نقاط کشور در روزهای پنج شنبه، ۲۶ بهمن ماه و جمعه ۲۷ بهمن سال جاری در تهران برگزار شد. در رسته آقایان؛ بنده(اکبر محمود زاده) افزون بر کسب مقام اول کشوری بین بازیکنان و مربیان کشور، سهمیه جام جهانی جهت حضور در اردوی تیم ملی اسکیت هنری کشور را دریافت نمودم و آرتین باقرین؛ مقام اول کشوری، پارسا جباری و امیر حسین فخیم زینالی؛ مقام دوم کشوری، هادی آرامی و علی علیپور(خردسال ترین اسکیت باز راهیافته به مسابقات اسکیت هنری در بین بازیکنان ایران)؛ مقام سوم کشوری و هومن ذوقی؛ نفر چهارم کشوری و عنوان با اخلاق ترین بازیکنان ایرانی را از آنِ خود ساختند.

در بخش بانوان نیز، پارلا بخت آور؛ مقام چهارم کشوری، مهنا فاطمی؛ مقام پنجم کشوری، رژا مالک؛ مقام ششم کشوری، الین صدقی؛ مقام هفتم کشوری، عسل علیپور؛ نفر دهم کشوری و ماریا احدی مقام یازدهم کشوری را از آن ِ خود و آذربایجان، شهر اولین ها و تیم سایمان تبریز ساختند.

محمود زاده در مورد اهمیت و جذابیت اسکیت هنری، همچنین درخصوص حامیان خود و شاگردانش ادامه داد: این ورزش بسیار سالم و شاد و مفرح است. مسابقات این نوع از اسکیت در سطحی بالا قرار دارند و موفقیت در آن حمایت دوچندان خانواده ها را می طلبد.

آقایان رحمان پرست، یاقوتی و به خصوص ارسلان منفرد حمایت شایانی از بنده و شاگردانم کردند. به مدد آنها این رشته را در شهر تبریز، برای اولین بار آغاز کردیم و با اختصاص تایم و زمین اختصاصی حامی و پشتوانه محکمی برایم بودند که صمیمانه قدردان آنها هستم و امیدوارم با نتایجی که گرفتیم، آنها را راضی کرده باشم.

از جناب آقای مهندس ارزرومی؛ رئیس هیئت اسکیت استان آذربایجان شرقی و مهندس یاقوتی؛ به عنوان رئیس هیئت اسکیت شهر تبریز، نیز از بابت حمایت برای برگزاری مسابقات لیگ متشکرم؛ چرا که این امر موجب شد شاگردانم با آمادگی بیشتر و تجربه شرکت در مسابقه، به سوی رقابت های کشوری بروند و اهمیت این موضوع را در کسب نتایج درخشان آنها بسیار پررنگ می بینم.

وی به سطح بالاتر بخش بانوان در این مسابقات اشاره کرده و افزود: در مورد دسته بانوان، سطح بالاتر مسابقات و شرکت کنندگان شگفت انگیز است. در بخش بانوان تعداد نفرات شرکت کننده بیشتر و تکنیک بالاتر بود؛ در نتیجه زمان بیشتری هم برای تمرین و آموزش می طلبد و خانواده ها باید زمان، انرژی و توجه زیادی صرف تمرینات آنها کنند و حمایت درخوری انجام دهند. هرچند با تمام سختی هایی که دارد، باز هم به صراحت می گویم اسکیت هنری ورزشی بی نهایت جذاب و روحیه بخش است.

این مربی خوش ذوق و جوان تیم اسکیت هنری سایمان تبریز به آینده ای روشن و درخشان تر نوید داده و ابراز کرد: در صورت حمایت بیشتر حامیان عزیز و محترم مجتمع فرهنگی ورزشی سایمان که تاکنون نیز مرا شرمسار لطف سرشارشان کرده اند، خروجی های درخشان تری خواهیم داشت و قول قهرمانی های بی شمار کشوری را می دهم و به قهرمانی ها و درجات آسیایی و جهانی امید دارم. به قدرت و توانایی آذربایجان شرقی ایمان محض داشته و پتانسیل بالای بازیکنان آذری را در قهرمانی، استعداد و هوش ورزشی بی نظیر می بینم؛ هر بازیکن این شهر یک قهرمان است و من این مهمّ را از نزدیک لمس کرده و با نتایجی که در مسابقات گرفتیم، ثابت کردم. منتظر آینده ای روشن تر باشید …

سمیرا زارع/ مسئول روابط عمومی مجتمع تفریحی ورزشی سایمان

One comment to مسابقات دستجات آزاد کشوری(تهران) اسکیت هنری از زبان اکبر محمود زاده مربی سایمان تبریز

  • حسین باقرین

    سلام
    با تشکر و سپاس فراوان از زحمات مسئولین و مربیان عزیز مجتمع ورزشی سایمان که با قبول مسئولیت و در راستای ارتقای استعدادهای عزیزانمان از هیچگونه تلاش دریغ ننموده اند
    به امید دیدن همه عزیزان در مسابقات بالاتر و جهانی

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*